Ameerika sünnitusarstide ja günekoloogide kolledž.

Ameerika sünnitusarstide ja günekoloogide kolledž.

See ei ole näidanud, et see aitab, kuid see pole kahjulik.

Episiotoomia on vähem tõenäoline, kui sünnitate oma last aeglaselt. Paljud arstid survestavad lapse pead õrnalt, et see juhtuks.

“Kroonimise alustamisel sünnituse lõpus andke selle venitamise jaoks vähe tõukeid, mitte seda plahvatusohtlikku kohaletoimetamist,” ütleb Phelan. Arsti juhised surumiseks võivad selles aidata.

WebMD funktsioon Arvustanud Nivin Todd, MD, 25. märtsil 2016

Allikad

ALLIKAD:

William Goodnight, MD, ema-loote meditsiini dotsent, Põhja-Carolina ülikooli meditsiinikool, Chapel Hill.

Sharon Phelan, MD, sünnitusabi ja günekoloogia professor, New Mexico ülikool, Albuquerque.

Ameerika õdede-ämmaemandate kolledž: “Perineaalne massaaž raseduse ajal.”

Vicki Mendiratta, MD, dotsent, sünnitusabi ja günekoloogia, Washingtoni ülikooli meditsiinikool, Seattle.

Sonja Kinney, MD, Nebraska ülikooli meditsiinikeskuse Omaha üldise sünnitusabi ja günekoloogia direktor.

Sagi-Dain, L. Sünnitusabi & Günekoloogiline uuring, Mai 2015.

Nemoursi Sihtasutus: “Toibumine sünnitusest”.

Kes testi saab?

Enamik rasedaid naisi saab rutiinse loote biomeetria.

Mida test teeb

Loote biomeetria mõõdab teie beebi suurust. Ultraheli ajal mõõdab arst beebi pead, keha ja reieluu. See aitab näidata teie lapse arengut.

Kuidas testi tehakse

Loote biomeetria on standardse ultraheli ajal tehtud mõõtmine. Ultraheli ajal paneb tehnik teie kõhule geeli ja liigutab seejärel õrnalt kõhu ultraheli, et näha teie beebi pilte.

Mida tuleks testitulemuste kohta teada?

Teie arst kasutab teie lapse vanuse, suuruse, kaalu ja kasvu hindamiseks loote biomeetriat. Pärast skannimist võite saada aruande koos mõõtmistega. Aruanne võib sisaldada järgmist:

BPD (biparietaalne läbimõõt), teie lapse pea läbimõõt HC (peaümbermõõt), pikkus ümber beebi pea CRL (kroon-põlve pikkus), pikkus pea ülaosast beebi põhjani, mõõtmine esimesel trimestril AC (kõhu ümbermõõt), pikkus, mis liigub ümber beebi kõhu FL (reieluu pikkus), teie lapse jala luu pikkus

Kui teie beebi tulemused on ebatavalised, soovitab arst täiendavaid uuringuid. Väike suurus võib olla märk emakasisese kasvu piiramisest (IUGR). Suur suurus võib olla märk sellest, et emal on terviseprobleeme, näiteks rasedusdiabeet.

Kui sageli testi tehakse raseduse ajal

Arst hindab teie beebi suurust standardsete ultraheliuuringute ajal. Enamik naisi saab raseduse ajal ühe kuni kolm ultraheli. Kui teil on suur risk või kui teil on kaksikud, võib teil olla vaja ultraheli sagedamini.

Sellega sarnased testid

Ultraheli

WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Traci C. Johnson, MD, 15. detsember 2020

Allikad

ALLIKAD:

Märts, M.I. Kliiniline sünnitusabi & Günekoloogia, Märts 2012.

Arbuus on maitsev ja tervislik puu. Kui teete mõned ohutusmeetmed ja hoiate oma beebil silma peal, saate arbuusist teha osa tema toidust. 

Tahke toidu tutvustamine beebi dieedile

Enne tahke toidu lisamist oma dieeti oodake, kuni teie laps on 4–6 kuud vana. 

Beebile tahkeid toite tutvustades on oluline veenduda, et teie laps saaks iseseisvalt istuda. Samuti on oluline, et neil oleks hea kontroll oma pea ja kaela üle, enne kui annate neile tahket toitu. 

Tahket toitu tuleks tutvustada ükshaaval. See annab teie lapsele võimaluse iseseisvalt uurida individuaalseid maitseid ja tekstuure. Samuti aitab see tuvastada, kas teie laps on teatud toidu suhtes allergiline. Pehme tekstuuri tõttu on arbuus suurepärane puuvili, mida tutvustada teie beebi ühe esimese tahke toiduna.

Kuidas oma beebile arbuusi serveerida

Kui kasutate imikute juhitud võõrutamismeetodit, võite arbuusi serveerida näputoiduna. Kui teete seda, veenduge, et lõikasite arbuusi piisavalt väikesteks tükkideks, et teie laps saaks mugavalt käes hoida ja süüa. Valikus on ka püreestatud arbuus.

Kuigi arbuusikoored võivad vanemate lastega olla ohutud, on kõige parem eemaldada kõik koored tükkidelt, mida oma lapsele serveerite. See kõrvaldab võimaliku lämbumisohu

Kuigi arbuusi mahlana serveerimine võib kuuma ilmaga ahvatlev olla, ei tohiks te lastele mahla serveerida enne, kui nad on 1 -aastased. 

Arbuusi kasu tervisele

Vitamiinid. Arbuus sisaldab flavonoide, C -vitamiini, karotenoide ja tsitrulliini. See on kolesteroolivaba ja rasvavaba. See puu sisaldab ka kiudaineid, mineraale, sealhulgas magneesiumi ja kaaliumi, ja B -vitamiine. Arbuus on rikas ka lükopeeni, antioksüdandi poolest, mis aitab hilisemas elus ära hoida südamehaigusi, vähki, diabeeti ja kollatähni.

Niisutamine. Veerikaste toitude söömine võib aidata vältida dehüdratsiooni, eriti kui teil on raskusi lapse joomisega. Arbuus sisaldab 92% vett, seega on see hea viis oma lapsele täiendava niisutuse lisamiseks. 

Jätkub

Ohutusprobleemid

Lämbumine. Kuigi arbuusiseemned on üsna väikesed, on neil väikelastele märkimisväärne lämbumisoht. Seetõttu on oluline eemaldada kõik seemned arbuusist, enne kui seda oma lapsele serveerite

Peaksite tutvuma hädaabi esmaabimeetmetega lämbumise korral, nagu seljahoog ja rindkere. 

Toidumürgitus. Kuna alla 5 -aastastel lastel on suurem tõenäosus saada toidust põhjustatud haigusi, on oluline veenduda, et te valmistate ja hoiate arbuusi ohutult. Peske kindlasti käsi ja puuvilju põhjalikult. Veenduge, et arbuusi jäägid kohe külmikusse panna. See hoiab ära bakterite leviku. Kui olete selle tükeldanud, võite arbuusi ohutult hoida külmkapis kuni 3 päeva ja sügavkülmas kuni 8 kuud.

Allergia. Kõrge happesuse tõttu võib arbuus teie beebi nahka ärritada. Allergilised reaktsioonid võivad hõlmata löövet arbuusi nahaga kokkupuutel või urtikaariat, mida nimetatakse ka nõgestõveks.

Kui teie lapsel ilmnevad arbuusile allergilise reaktsiooni tunnused, on alati parem kohe arstiga ühendust võtta, et saada abi allergia juhtimisel.  

Igaühe raseduskogemus on ainulaadne, kuid teatud tüüpi rasedusvahendid võivad aidata sujuda, olenemata sellest, millist rasedust teil on. Siin on WebMD trimestri-trimestri juhend oluliste rasedusvahendite kohta.

Rasedusvarustus: eelarvamus/esimene trimester

Raseduse ettevalmistamine peaks algama enne rasestumist, ütleb Pamela Bertens, MD, Houstoni Texase ülikooli terviseteaduse keskuse sünnitusabi ja günekoloogia dotsent.

"Foolhape hoiab ära närvitoru defektid, seega peate alustama foolhapet sisaldava sünnieelse vitamiini võtmist juba enne rasestumist ja jätkama selle võtmist kogu raseduse vältel." Bertens ütleb WebMD -le. Dimesi märtsi andmetel peaksid kõik naised enne rasedust ja raseduse alguses võtma iga päev 400 mikrogrammi foolhapet sisaldavat multivitamiini.

Ja kui te rasestute, vajate "hea mõistuslik ressurss selle kohta, mis on normaalne ja mis mitte normaalne, kas raamat või lähedase tüdruksõbra telefoninumber," Bertens ütleb WebMD -le." Abiks on ka toetav abikaasa."

Lõpuks lisage oma raseduse varustuse loendisse naha niisutaja, ütleb Bertens. "Samuti aitab hea niisutaja, sest paljud rasedad kurdavad kuiva ja sügelevat nahka."

Rasedusvarustus: teine ​​trimester

Mugavus on võtmetähtsusega, kuna teie keha hakkab laienema, eksperdid nõustuvad, nii et teie rasedusvahendite kohustuslik nimekiri peaks sisaldama esemeid, mis hellitavad teid ja teie muutuvat keha. Bertens soovitab proovida rasedusvööd. Rasedusvööd on paksud elastsed rihmad, mis lähevad täiendava toe saamiseks kõhu alla.

Mugavad kingad on ka WebMD oluliste rasedusvahendite loendis. "Terav kontsad võivad olla moes, kuid need ei sobi raseduse ajal," ütleb Bertens. Kõrgete kontsade peamine probleem on see, et teil on suurem tõenäosus kukkuda ja sellel võivad raseduse ajal olla laastavad tagajärjed.

Samuti peate ostma rinnahoidjaid, sest raseduse ajal suurenevad rinnad tavaliselt vähemalt ühe tassi võrra. "Kui lähete spetsialiseerunud rinnahoidjapoodi, kus see on hea, võib müüjanna aidata teil hankida ühe rinnahoidja raseduse jaoks ja teise pärast, kui otsustate imetada, et see on õige suurusega." ütleb Bertens. Imetamine suurendab topsi suurust veelgi.

Jätkub

Mugavad, vabalt liibuvad rasedariided on olulised ka raseduse ajal, ütleb Nagaraj Gabbur, meditsiinihariduse direktor ning New Yorgi osariigi ülikooli (SUNY) Downstate’i meditsiinikeskuse (Brooklyn) sünnitusabi ja günekoloogia dotsent.

Paljud naised leiavad, et voodile lisapadjad võivad öösel palju muuta, ütleb Gabbur. Kaaluge keha- või sünnituspadja ostmist. Paljud naised leiavad, et ühe sellise suure pehme padjaga kaisutamine võib aidata teil kõhu kasvades mugavalt magada.

Kõrvetised on raseduse ajal tavalised, seega soovitab Gabbur panna Tums või Mylanta oma raseduse varustuse nimekirja. Enne raseduse ajal ravimite võtmist rääkige kindlasti oma arstiga.

Rasedusvarustus: kolmas trimester

Paljud tulevased emad on ebausklikud ega usu enne sünnitust beebile midagi ostma. Sellegipoolest soovitab Bertens teha erandi ja osta turvatool palju enne tähtaega. Seaduse järgi ei saa te lapsega haiglast lahkuda, kui teil pole imiku turvahälli.

Teil on vaja ka võrevoodi, lapsevankrit, pakk-ja-mängida või mõnda muud selleks ettenähtud kohta lapse magamiseks, isegi kui see on teiega voodis. Kui olete ebausklik, laske võrevoodi ette valida ja selle eest tasuda ning helistage poodi, et see kohale toimetada.

Lõpuks peaks teie rasedusvarustus sisaldama mõningaid olulisi esemeid, mis peavad teie vastsündinuga haiglast koju tulles olema:

Mähkmed. Kui kavatsete kasutada mähkmeteenust, leppige see eelnevalt kokku või ostke ühekordselt kasutatavad vastsündinud mähkmed. Teil on vaja ka mähkmelappe ja turvalist ja mugavat kohta beebi mähkmete vahetamiseks. Beebiriided. Ostke ja peske vastsündinud riideid ja muid esemeid, sealhulgas tekid, papud, mütsid, rätikud ja pesulapid. Toitumiskava: rinda või pudelit? Kui plaanite oma last rinnaga toita, ei vaja te mingeid seadmeid. Kui kavatsete sööda pudelisse villida, peate ostma piimasegu ja pudeleid, mis tuleks steriliseerida. WebMD funktsioon Arvustanud Louise Chang, MD, 17. oktoober 2008

Allikad

Avaldatud veebruaris 2007.

ALLIKAD: Pamela Bertens, MD, sünnitusabi dotsent jagünekoloogia, Texase Ülikooli terviseteaduste keskus, Houston. Nagaraj Gabbur,MD, meditsiinihariduse direktor; sünnitusabi dotsent jagünekoloogia, New Yorgi osariigi ülikool (SUNY) Downstate’i meditsiinikeskus,Brooklyn. Dimesi märts: "Enne rasedust: võtke FolicHape."

© 2007 WebMD, Inc. Kõik õigused kaitstud.

Enamiku naiste jaoks on osa "hõõguma" raseduse ajal on paks, täis pea. Raseduse ajal aeglustab östrogeeni tõus juuste normaalset väljalangemist. Koos lisaga "bouff" oma bouffantis võite mõelda mõne värvi või lokkide lisamisele. Kas see on ohutu? Ilmselt. Kuigi raseduse ajal on väga vähe uuritud juuksevärvi kasutamist, on teada, et ainult väike osa peanahal kasutatavast ainest imendub teie süsteemi. Seega arvatakse, et juuste värvimine ja püsivus ei mõjuta teie last. Sellegipoolest võib teie arst olla eriti ettevaatlik ja soovitada teil raseduse ajal vältida juuste värvimist.

Helistage arstile, kui:

Teil on raseduse ajal juuste väljalangemine. See võib viidata vitamiinipuudusele või mõnele muule terviseprobleemile.

Samm-sammuline hooldus:

Kui arst ütleb, et võite raseduse ajal juukseid värvida, kandke ise juuksehooldusprotseduure tehes kindaid. Enne juuksekemikaalide kasutamist veenduge, et ala oleks hästi ventileeritud. Järgige kõiki toote pakendil olevaid juhiseid. WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Traci C. Johnson, MD, 15. detsember 2020

Allikad

ALLIKAD:

Ameerika sünnitusarstide ja günekoloogide kolledž. "Naha seisund raseduse ajal."

Dimesi märts: "Teie rase keha. Juuste muutused."

Mis on loote südame löögisageduse jälgimine?

Loote südame löögisageduse jälgimine on protsess, mis võimaldab arstil näha, kui kiiresti teie beebi süda lööb. Kui olete rase, soovib arst veenduda, et teie laps on terve ja kasvab nii nagu peaks. Üks viis, kuidas nad seda teevad, on kontrollida beebi südamelöökide kiirust ja rütmi.

Arst teeb seda kõige tõenäolisemalt raseduse hilisemal ajal ja sünnituse ajal. Nad võivad seda kombineerida teiste testidega, et lähemalt uurida, kui teil on diabeet, kõrge vererõhk või mõni muu seisund, mis võib teile ja teie lapsele probleeme tekitada.

Loote südame löögisageduse jälgimise põhjused

Arst kasutab suurema tõenäosusega loote südame löögisageduse jälgimist, kui teie rasedus on kõrge riskiga. Teil võib tekkida vajadus loote südame löögisageduse jälgimiseks, kui:

Teil on diabeet. https://tooteulevaade.top/ Teil on kõrge vererõhk. Võtate ravimeid enneaegseks sünnituseks. Teie laps ei kasva ega arene normaalselt.

Arst võib kasutada ka loote südame löögisageduse jälgimist, et veenduda, kas teie beebil on kõik korras, kui teil on sünnitus, või kui on muid põhjuseid, kuidas oma lapse südame löögisagedust kontrollida.

Loote südame löögisageduse jälgimise tüübid

Arst saab jälgida teie lapse südamelööke mitmel viisil. Nad saavad kuulata või elektrooniliselt salvestada lööke väljastpoolt kõhtu. Või kui teie vesi on purunenud ja teil on sünnitus, võivad nad õhukese traadi läbi emakakaela keerata ja lapse pea külge kinnitada.

Väline jälgimine (auskultatsioon): kui teie rasedus kulgeb normaalselt, kontrollib arst tõenäoliselt aeg-ajalt teie beebi pulssi spetsiaalse stetoskoobi või käeshoitava seadmega, mida nimetatakse Doppleri ultraheliks. Arstid nimetavad seda tüüpi loote südame löögisageduse jälgimist mõnikord auskultatsiooniks.

Kui vajate, võib arst teha spetsiaalse testi, mida nimetatakse mittestressitestiks, tavaliselt umbes 32. rasedusnädalast. See loeb mitu korda teie lapse süda kiireneb 20-minutilise perioodi jooksul.

Testi jaoks lebate kõhuli ümber elektroonilise andurivööga, mis salvestab pidevalt beebi südamelööke.

Jätkub

Samuti võib arst teie ümber mähkida elektroonilise andurivöö, et mõõta lapse pulssi sünnituse ja sünnituse ajal. See annab neile teada, kas kokkutõmbed stressivad teie last. Kui jah, peate võib -olla oma lapse saama nii kiiresti kui võimalik.

Sisemine jälgimine: Kui teie vesi puruneb ja teie emakakael avaneb sünnituse ettevalmistamiseks, võib arst juhtida läbi selle ja teie emakasse juhtme, mida nimetatakse elektroodiks. Traat kinnitub teie lapse pea külge ja ühendatakse monitoriga. See annab parema lugemise kui kuulata beebi südamelööke väljastpoolt.

Loote südame löögisageduse jälgimise riskid

Väline jälgimine ei ole riskantne. See ei tee haiget ega kasuta kiirgust. Kui teie arst kasutab vööd, võib see olla pisut ebamugav. See võib tähendada ka seda, et peate sünnituse ajal voodisse jääma.

Tags: No tags
0

Comments are closed.