Twoja sałatka powinna zawierać więcej niż liście i warzywa.

Twoja sałatka powinna zawierać więcej niż liście i warzywa.

2. Uważaj na 4 Cs

Przy wyborze sałatki należy unikać czterech słów: chrupiąca, kremowa, siekana i Cobb.

„Crunchy to zaszyfrowane słowo dla smażonego w głębokim tłuszczu” — mówi McDaniel. Może to oznaczać dodatki, takie jak bekon lub chrupiący wonton, lub może odnosić się do panierowanego i smażonego kurczaka.

„Kremowe sosy naprawdę podnoszą kalorie” – mówi McDaniel. Siekana sałatka brzmi dobrze, ale po prostu pakuje więcej wysokokalorycznych składników do mniejszego opakowania.

Sałatki Cobb często zawierają bekon, ser, jajka, grzanki i kremowy sos w jednej misce.

3. Dołącz trochę białka

Twoja sałatka powinna zawierać więcej niż liście i warzywa. Białko może być wegetariańskie (takie jak fasola, tofu lub orzechy) lub może pochodzić od zwierząt. Jeśli nie jesteś wegetarianinem ani weganinem, możesz dostać jedno i drugie.

„Lubię sałatkę z białkiem roślinnym, takim jak fasola, i chudym białkiem, takim jak kurczak” – mówi McDaniel. Błonnik i białko razem sprawią, że będziesz bardziej zadowolony niż miska z gołymi kośćmi.

Nieprzerwany

4. Bądź najlepiej ubrany

Oczywiście dressing to miejsce, w którym wiele sałatek przekracza granicę od zdrowej do dietetycznej katastrofy. McDaniel sugeruje, aby poprosić o opcję o obniżonej zawartości tłuszczu do sałatki, nawet jeśli sałatka, którą chcesz, zwykle zawiera coś innego.

Jeśli przyniesiesz sałatkę do domu, zaleca zmieszanie około połowy sosu z octem, aby zmniejszyć kalorie bez marnowania sosu.

„Ta technika pomaga rozciągnąć opatrunek, dzięki czemu każdy liść zyskuje trochę miłości” – mówi McDaniel.

5. Utrzymuj tłuszcz w równowadze

Nie musisz unikać takich składników jak awokado, ser, nasiona czy orzechy. Niektóre zdrowe tłuszcze mają duży wpływ na to, aby sałatka była silna. Ale nie powinieneś też szaleć z tymi składnikami.

"Jeśli zamawiasz sałatkę, do której dodaje się czubate łyżki tych składników, trzymaj się tylko jednego tłuszczu," mówi McDaniel. Na przykład, jeśli chcesz awokado, trzymaj ser.

6. Idź (ciemniej) zielony

Wiele sałatek jest wypełnionych sałatą lodową lub rzymską. Jeśli wybierzesz coś bardziej zielonego, takiego jak szpinak, rukola lub jarmuż, dostaniesz więcej wartości odżywczych. „Im ciemniejszy liść, tym bardziej odżywczy cios zawiera” – mówi McDaniel.

Funkcja WebMD Ocenione przez Melindę Ratini, DO, MS w dniu 28 lipca 2014 r.

Źródła

ŹRÓDŁO:

Jennifer McDaniel, MS, RDN, założycielka McDaniel Nutrition Therapy, St. Louis, MO.

Grzyb chaga, inaczej Inonotus obliquus, jest dużym, czarnym grzybem, uważanym przez wielu za posiadający właściwości lecznicze. Pochodzący z chłodniejszych północnych regionów Azji, Europy i Ameryki Północnej, grzyb Chaga rośnie głównie na brzozach.

Ponieważ chaga ma bardzo wysoką zawartość melaniny, jej zewnętrzna strona zmieni kolor na głęboką czerń po wystawieniu na działanie promieni słonecznych, podczas gdy wnętrze pozostanie jasnopomarańczowe. Ten grzyb jest tak ciemny, że w środowisku naturalnym może bardziej przypominać kępę błota niż grzyb.

Chociaż rzadko jest spożywana w całości ze względu na gorzki smak, suszona i sproszkowana Chaga zyskała popularność jako składnik kaw i herbat. Grzyb jest szeroko sprzedawany ze względu na jego rzekome właściwości przeciwnowotworowe i przeciwutleniające. Proszek jest często pakowany i sprzedawany w formie tabletek jako suplement diety.

Informacje o wartości odżywczej

Chaga zawiera wiele składników odżywczych, które mogą poprawić Twoje zdrowie, w tym mnóstwo przeciwutleniaczy i:

Witaminy z grupy B-kompleks Witamina D Potas Rubid Cez Aminokwasy Włókno Miedź Selen Cynk Żelazo Mangan Magnez Wapń

Nie ma standardowej wielkości porcji ani informacji o wartościach odżywczych, które są łatwo dostępne dla chaga, ponieważ nie jest to regulowane przez FDA.

Składniki odżywcze na porcję chaga będą zależeć od formy, w jakiej ją przyjmujesz i ile ją przyjmujesz. Jeśli chcesz przyjmować go jako suplement, przeczytaj uważnie etykietę i porozmawiaj o tym z lekarzem przed rozpoczęciem.

Potencjalne korzyści zdrowotne Chaga

Uważa się, że Chaga ma silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, co czyni ją potencjalnym alternatywnym lekarstwem na takie rzeczy jak zapalenie stawów i wysokie ciśnienie krwi. Może również pomóc obniżyć poziom cukru we krwi, a nawet spowolnić progresję komórek rakowych.

Chaga może również pomóc:

Łagodzi stany zapalne. Naukowcy odkryli, że Chaga może pomóc regulować produkcję cytokin przez organizm – komórki, które wpływają na inne komórki w ciele – i łagodzić lub zapobiegać obrzękom związanym z chorobami takimi jak zapalenie stawów. Obecne badania są obiecujące, ale potrzebne są dalsze testy, aby mieć pewność co do skuteczności chagi.

Zapobiegaj rakowi. Wiele badań pokazuje, że związki zawarte w grzybach Chaga mogą pomóc w zablokowaniu lub spowolnieniu wzrostu komórek rakowych. Badania przeprowadzono zarówno na komórkach raka płuc, jak i raka jelita grubego przy użyciu związków znalezionych w chaga. Badania wydają się wskazywać, że chaga może pomóc spowolnić wzrost raka, a nawet zabić istniejące komórki rakowe.

Chociaż badania te przyniosły obiecujące wyniki, potrzeba więcej dowodów.

Nieprzerwany

Potencjalne ryzyko Chaga

Niewiele nadal wiadomo o długofalowych skutkach przyjmowania Chaga jako suplementu diety. Dla większości wydaje się to bezpieczne. Ale jest kilka powodów, aby być ostrożnym.

O szczawian, związek chemiczny występujący w chaga, jest uważany za anty-składnik odżywczy, ponieważ ingeruje w to, jak organizm pobiera składniki odżywcze. Bardzo łatwo wiąże się z wapniem i może powodować kamienie nerkowe, a nawet niewydolność nerek.

Ponieważ Chaga może obniżać poziom cukru we krwi, osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność podczas jego stosowania. W połączeniu z lekami takimi jak insulina może spowodować niebezpieczny spadek poziomu cukru we krwi.

Zdrowsze alternatywy

Istnieje wiele produktów spożywczych, które mogą dać ci zastrzyk przeciwutleniaczy, takich jak chaga. Obejmują one:

Morele Pomidory Mango Śliwki Nektarynki Papaja papryka Dynia żołędziowa Dynia Buraki Marchew Odniesienie medyczne WebMD Oceniony przez Dana Brennana, MD, 13 grudnia 2020 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Oparta na dowodach medycyna komplementarna i alternatywna: „Wpływ ochronny polisacharydów z Inonotus obliquus na objawy cukrzycy wywołane streptozotocyną i ich potencjalne mechanizmy u szczurów”.

Journal of Ethnopharmacology: „Analiza oparta na bioaktywności i charakterystyka chemiczna składników cytotoksycznych z grzyba Chaga (Inonotus obliquus), które indukują apoptozę w ludzkich komórkach gruczolakoraka płuc”.

Journal of Ethnopharmacology: „Nadtlenek ergosterolu z grzyba Chaga (Inonotus obliquus) wykazuje działanie przeciwnowotworowe poprzez regulację w dół szlaku β-kateniny w raku jelita grubego”.

Journal of Ethnopharmacology: „In vivo i in vitro działanie przeciwzapalne i antynocyceptywne wyciągu metanolowego z Inonotus obliquus”.

Badania i praktyka żywieniowa: „Ekstrakt etanolowy z Innotus obliquus (grzyb Chaga) indukuje zatrzymanie cyklu komórkowego G1 w ludzkich komórkach raka okrężnicy HT-29”.

Nefrologia kliniczna: „Nefropatia szczawianowa wywołana grzybami Chaga”.

Memorial Sloan Kettering Cancer Center: „Chaga Mushroom”.

Moringa to roślina lecznicza, która pochodzi z Indii i rozprzestrzeniła się na Azję, Amerykę Południową i część Afryki. Chociaż jest stosowana od wieków na całym świecie, moringa, znana również pod nazwą naukową moringa oleifera, jest wciąż stosunkowo nowa w medycynie zachodniej.

Liście Moringi oferują wiele korzyści zdrowotnych. Moringa oleifera jest bogata w witaminy, minerały, przeciwutleniacze, białka i nie tylko. Liście moringi są najczęściej zamieniane na drobny proszek i stosowane jako suplement diety. Ale naukowcy wciąż odkrywają wiele składników odżywczych w moringi.

Korzyści zdrowotne

Witaminy, minerały, białka i inne składniki odżywcze zawarte w moringi mają wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych. Na przykład wysoki poziom potasu i niazimicyny w moringi pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Niazimicin to związek cukru znajdujący się w niektórych produktach spożywczych.

Ponadto moringa przynosi korzyści osobom z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Może być używany do:

Cukrzyca  Leczenie i profilaktyka

Moringa pomaga kontrolować poziom glukozy we krwi, co może zapobiegać i leczyć cukrzycę. Co więcej, liście są bogate w białko, co może jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo cukrzycy. W badaniu mężczyźni, którzy zastąpili mięso w codziennej diecie białkiem z roślin takich jak moringa, zmniejszyli ryzyko cukrzycy typu 2 nawet o 18%. Większość badań poziomu cukru we krwi przeprowadzono jednak na zwierzętach, więc potrzeba więcej badań na ludziach, aby zrozumieć tę potencjalną korzyść.

Nowotwór  Leczenie i profilaktyka

Liście Moringi zawierają wiele związków przeciwnowotworowych, w tym eugenol, niazimicynę i izotiocyjanian izopropylu. Związki te są bioaktywne, co oznacza, że ​​zapewniają korzyści zdrowotne wykraczające poza ich podstawową wartość odżywczą. Mogą zabijać komórki rakowe i potencjalnie zapobiegać rozwojowi raka.

Niedokrwistość Leczenie

Wysoki poziom żelaza w Moringa przynosi korzyści osobom z anemią, stanem, który skutkuje niskimi ilościami żelaza w komórkach krwi. Ponadto moringa może również pomóc twojemu organizmowi w łatwym wchłonięciu większej ilości żelaza, co odróżnia ją od innych suplementów żelaza. Ogólnie rzecz biorąc, poprawa poziomu żelaza w organizmie może zmniejszyć zmęczenie i zwiększyć energię.

Ochrona i odżywianie skóry i włosów

Moringa oleifera jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak witamina B2, a także wiele białek. Stosowana jako olejek na skórę i włosy, moringa może zwalczać szkodliwe zanieczyszczenia i niestabilne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami.

Trawienie

Liście moringi zawierają dużo błonnika, który reguluje pracę układu pokarmowego. Nawet w postaci proszku moringa jest bogata w rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik, dwa główne rodzaje błonnika, które nie tylko pomagają trawić żywność, ale także zapobiegają chorobom. Tak więc moringa jest przydatna w wielu problemach i dobra dla ogólnego stanu zdrowia.

Nieprzerwany

Odżywianie

W roślinach moringa jest wiele składników odżywczych. Moringa oleifera jest bogata w przeciwutleniacze, takie jak beta-karoten. Te przeciwutleniacze pomagają chronić przed chorobami serca, rakiem, niedoborem układu odpornościowego i stanami zapalnymi.

To także doskonałe źródło:

Witamina B1, B2, B3 i B6 Witamina C Wapń Żelazo Magnez Potas Cynk Aminokwasy

Składniki odżywcze na porcję

100-gramowa porcja proszku z liści moringi (najbardziej powszechna forma suplementu moringa) zawiera:

produktopinie.top Kalorie: 375 Białko: 25 gramów Tłuszcz: 0 gramów Węglowodany: 50 gramów Błonnik: 25 gramów Cukry: 0 gramów Wapń: 2500 miligramów Żelazo: 120 miligramów Potas: 1500 miligramów

Rozmiary porcji

Moringa może być świetnym naturalnym suplementem, który można włączyć do swojej diety w ilości od 2 do 6 gramów dziennie. Jednak przed dodaniem suplementów do diety porozmawiaj z lekarzem. Naukowcy nadal badają zagrożenia i pełne korzyści zdrowotne moringi.

Jak korzystać z Moringi

Po konsultacji z lekarzem możesz wziąć kapsułki moringa lub dodać proszek do jedzenia jako dodatkowy składnik. Wiele sklepów ze zdrową żywnością i sklepów internetowych oferuje ten proszek. 

Oto kilka sposobów na użycie proszku moringa:

Posyp sałatki lub wymieszaj z sosem sałatkowym Mieszaj w koktajle Mieszaj z wypiekami, takimi jak babeczki lub brownie Dodaj do zup Zrób herbatę moringa, mocząc liście w gorącej wodzie Dodaj do sosu do makaronu, takiego jak marinara lub pesto Odniesienie medyczne WebMD Oceniony przez Dana Brennana, MD, 3 grudnia 2020 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

Afrykański Dziennik Biotechnologii: "Charakterystyka odżywcza liści Moringa (Moringa Oleifera Lam.)."

Brytyjski Dziennik Żywienia: "Spożycie różnych białek w diecie i ryzyko cukrzycy typu 2 u mężczyzn: badanie czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca Kuopio."

Nauka o żywności i dobre samopoczucie człowieka: "Moringa oleifera: przegląd znaczenia odżywczego i jego zastosowania medycznego."

Baza danych ludzkich metabolomów: „metabocard for Niazimicin”.

Czasopismo Technologii Mikrobiologicznej i Biochemicznej: "Wartości odżywcze Moringa oleifera, całkowitego białka, aminokwasów, witamin, minerałów, węglowodanów, całkowitego tłuszczu i błonnika surowego w półsuchych warunkach Sudanu."

PLoSone: "Rozpuszczalny ekstrakt z liści Moringa oleifera o nowej aktywności przeciwnowotworowej."

PLoSone: "Moringa oleifera jako środek przeciwnowotworowy przeciwko liniom komórkowym raka piersi i jelita grubego."

Departament Rolnictwa USA: "Proszek Moringa.

Obietnica

"Poczuj się dobrze i popraw swoje zdrowie — w zaledwie kilka tygodni!" Tak mówią autorzy tej diety niskowęglowodanowej, która kiedyś była na szczycie New York Times lista bestsellerów w swojej kategorii od ponad roku.

Książka, napisana przez męża i żonę Michaela R. Eadesa i lek. med. Mary Dan Eades, dostarcza naukowych wyjaśnień, zachęty i praktycznych sugestii, np. co zamówić, gdy jesz poza domem. Eadesowie mają również na swoim koncie stronę internetową Protein Power i 13 innych książek.

Dieta to zasadniczo niskowęglowodanowy, wysokobiałkowy plan żywieniowy z wieloma naukowymi wyjaśnieniami dotyczącymi insuliny i glukagonów, głównych hormonów, które zamieniają żywność w paliwo dla organizmu.

Chodzi o to, że ograniczając węglowodany, obniżasz poziom insuliny. To prowadzi twoje ciało do wytwarzania większej ilości glukagonu, co pomaga spalać nagromadzony tłuszcz. Zrób to wystarczająco długo, a tłuszcz wydaje się topić, twierdzą autorzy.

Co możesz, a czego nie możesz jeść

Jako białko możesz jeść ryby, drób, czerwone mięso, niskotłuszczowe sery (twarożek, feta, mozzarella, muenster), jajka i tofu.

Dozwolone są również: zielone warzywa liściaste, pomidory, papryka, brokuły, bakłażan, cukinia, fasolka szparagowa, szparagi, seler, ogórek i grzyby.

Plan wymaga, abyś codziennie dostawał 25 gramów błonnika. (Dla porównania, jedna szklanka spaghetti pełnoziarnistego zawiera 6 gramów błonnika.) Możesz również spożywać niektóre tłuszcze: oliwę z oliwek i oleje orzechowe, awokado i masło.

Możesz spożywać napoje dietetyczne i sztuczne słodziki z umiarem.

Kieliszek wina lub lekkie piwo są w porządku, ale ich węglowodany też się liczą.

Aby uzupełnić potrzeby żywieniowe, autorzy zalecają przyjmowanie wysokiej jakości suplementu witaminowo-mineralnego wraz z co najmniej 90 miligramami potasu.

Poziom wysiłku: Średni

Podobnie jak wiele diet wysokobiałkowych i niskowęglowodanowych, możesz naprawdę potrzebować zmiany tego, co jesz, gdy jesteś na tym planie.

Ograniczenia: Diety niskowęglowodanowe eliminują wiele produktów spożywczych.

Gotowanie i zakupy: Książka zawiera przykładowe menu z ponad 100 przepisami i sugestiami, jak zamawiać w każdej restauracji.

Pakowane produkty spożywcze lub posiłki: Nie są wymagane.

Spotkania osobiste: Nie.

Ćwiczenie: Tak. Autorzy sugerują trening oporowy, taki jak podnoszenie ciężarów, aby pomóc spalić nagromadzony tłuszcz.

Czy pozwala na ograniczenia lub preferencje dietetyczne?

Wegetarianie i weganie: Ta dieta może działać dla Ciebie, ale jesz dużo tofu na białko.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć

Koszt: Brak kosztów oprócz jedzenia, które kupujesz.

Wsparcie: Strona internetowa Protein Power zawiera forum, jeśli chcesz skontaktować się z innymi osobami stosującymi tę dietę.

Co mówi dr Brunilda Nazario:

Czy to działa?

Dieta wysokobiałkowa może pomóc Ci schudnąć. Wiele badań pokazuje, że dieta bogatsza w białko zapewnia uczucie sytości lepiej niż inne rodzaje diet. Inne badania pokazują, że ograniczenie węglowodanów w wyniku diety wysokobiałkowej powoduje większą utratę wagi. Ale kalorie wciąż się liczą!

Czy to jest dobre w określonych warunkach?

Dieta Protein Power może działać u osób z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami serca lub wysokim poziomem cholesterolu. Dieta Power Protein to dieta niskowęglowodanowa zawierająca mniej niż 20% wszystkich kalorii pochodzących z węglowodanów lub mniej niż 100 gramów węglowodanów dziennie. Ograniczenie węglowodanów może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi, insulinę, zły cholesterol i ciśnienie krwi. Może również zwiększyć HDL ("dobry") cholesterol.

Tags: No tags
0

Comments are closed.